II Niedziela Adwentu 10.12.2023r

1. Dziś po Mszy św. o 12 spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii św.
  2. Dziś ofiarami do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie
  3. Spotkanie Kręgu biblijnego- w poniedziałek o godz. 19.
  4. Zapraszamy na Roraty w środy i soboty o godz. 6:30. Dzieci i młodzież w środy po roratach zapraszamy na poczęstunek. Będą pyszne drożdżówki, kanapki i herbatka do picia. Dzieci niech przyniosą ze sobą kubki, ewentualnie termosy.
  5. Zbiórka lektorów- w środę po Mszy św. wieczorowej
  6. Zbiórka ministrantów ze SP- w czwartek o godz. 16
  7. Członków Apostolatu Złotej Róży zapraszamy na spotkanie formacyjne- w czwartek po Mszy św. wieczorowej
  8. Hala dla LSO- w sobotę o godz. 9:30
  9. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę oraz indywidualne na rzecz naszej parafii oraz na potrzeby Spichlerza św. Alberta:50, 3×100, 2×200, 500, 2000 zł
  10. Cieszymy się z postępu prac przy wykańczaniu domu parafialnego. Zostało jeszcze trochę do zrobienia ale już od kilku dni mieszkamy w nowym domu. Wielkie Bóg zapłać za Wasze modlitwy, ofiary materialne oraz konkretne prace, które zostały wykonane. Cieszymy się też z elementów ozdobnych wokół tabernakulum, które zostały zamontowane w ubiegły czwartek. Pozostały jeszcze do zrobienia odlewy figur św. Brata Alberta oraz ubogich a także elementy mozaikowe i droga krzyżowa. Mam nadzieję, że do końca 2024 roku uda się to wszystko wykonać, aby na 30 lecie parafii konsekrować nasz kościół.
  11. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu roznieśli opłatki w naszej parafii. Dziękuję też za ofiary składane przy tej okazji, które przeznaczamy na spłatę prac wykonanych w czwartek wokół tabernakulum.
  12. Za tydzień rozpoczniemy w parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Dariusz Snochowski- student KUL, kapłan diecezji kieleckiej. Plan rekolekcji.
  13. Przy bocznym wyjściu z kościoła znajduje się pudełko na żywność na akcję „Paczka dla bliźniego”. Zachęcamy aby przynosić i dzielić się żywnością długoterminową, artykułami chemicznymi i zabawkami.
  14. Przy głównym wyjściu Misja Afryka zorganizowała świąteczny kiermasz misyjny. Dochód zostanie w całości przekazany na remont budynku szkoły w Kinanduba w Kenii. Serdecznie zapraszamy.
  15. Za tydzień w niedzielę młodzież będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny- dochód przeznaczony na fundusz młodzieżowy
  16. Za tydzień będą też do nabycia świece Caritas- wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom- w cenie 8 zł
  17. Spotkanie kandydatów do bierzmowania- w niedzielę za tydzień po Mszy wieczorowej
  18. Prasa katolicka i kalendarze parafialne