Lech Dokowicz w Zamościu – poruszające świadectwo i konferencja „Zagrożenia duchowe we współczesnym świecie”

Lech Dokowicz w Zamościu – poruszające świadectwo i konferencja „Zagrożenia duchowe we współczesnym świecie”

2 lutego br., w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) w naszym kościele miało miejsce wyjątkowe spotkanie z Lechem Dokowiczem – twórcą filmowym, inicjatorem Wielkiej Pokuty Narodowej i akcji modlitewnej Różaniec do Granic. W swoim życiu doświadczył wielkiej łaski nawrócenia. Niezwykła historia jego życia pokazuje, że za kurtyną tego świata toczy się ciężka wojna o zbawienie każdego z nas.

Licznie zgromadzeni w świątyni wierni z naszej parafii, ale też różnych zakątków Zamościa i okolicznych miejscowości wysłuchali poruszającego świadectwa. „Wobec całej ciemności, jaką świat jest dzisiaj zalewany, Bóg działa z niezwykłą mocą. Dzięki Bogu dzieją się nieprawdopodobne rzeczy” – o swoich doświadczeniach i obecności w życiu Boga Lech Dokowicz opowiedział podczas konferencji o tytule „Zagrożenia duchowe we współczesnym świecie”.

Lech Dokowicz to znany reżyser i filmowiec, reżyser, producent filmów dokumentalnych. Wraz z Maciejem Bodasińskim tworzy wytwórnię filmową Mikael. O swoim ducie mówią „Jesteśmy filmowcami, dokumentalistami. Naszym pragnieniem jest opowiadanie o Prawdzie, docieranie do Prawdy wszędzie tam gdzie przebywa, wszędzie tam gdzie przemienia ludzkie życie, gdzie przynosi pocieszenie, gdzie smutek zamienia w radość. Próbujemy towarzyszyć Prawdzie, gdy uzdrawia, gdy leczy rany serc złamanych, gdy przynosi pokój, rozrywa więzy ciemności, uwalnia. Prawdzie, która daje nowe życie, gdy wydaje się, że nadzieja dawno umarła. Czujemy się wezwani, nie mamy innego wyjścia, bo Prawda dotknęła także naszych serc. Otarliśmy się o śmierć na skutek naszych grzechów, znaleźliśmy się na krawędzi przepaści i wtedy usłyszeliśmy Głos…”

Lech Dokowicz nagrał wiele filmów ewangelizacyjnych, m.in. o Medjugorie, Cudach Eucharystycznych, egzorcyzmach Anneliese Michel, aborcji, eutanazji, Duchu Świętym. Warto je zobaczyć, aby pogłębić swoją wiedzę na tematy religijne, ale również zbliżyć się w ten sposób do Pana Boga.

Historię swojego życia i nawrócenia sam przytacza w słowach: „Gdy miałem 14 lat zostałem zaprowadzony na spotkanie z bioenergoterapeutą Harrisem, który położył na mnie ręce.
Wkrótce potem dziwne rzeczy zaczęły się dziać w moim życiu. W efekcie końcowym stałem się całkowicie niewierzącym człowiekiem. Kiedy miałem 18 lat wyjechałem za granicę do Niemiec i tam pozostałem przez następnych 20 lat. Poprzez różne sploty zdarzeń trafiłem najpierw do teatru, a potem do telewizji. Na początku lat 90 pracowałem już jako operator kamer dla większości niemieckich stacji TV. Wewnętrznie bardzo się pogubiłem i stałem się egoistą, który z nikim i z niczym się nie liczył.
Poprzez różne złe wybory trafiłem w końcu na ludzi, którzy w tamtym czasie, organizowali europejską scenę muzyki elektronicznej. Jeden z nich, 55 letni wówczas, profesor jednej z amerykańskich akademii filmowych, stał się moim nauczycielem, mentorem i przewodnikiem. Zaczęło się dla mnie niesamowite, kolorowe życie, w którym szybko piąłem się „w górę” i coraz więcej posiadałem. W pewnym momencie wydawało mi się, że mogę mieć wszystko, czego tylko zapragnę.
Ludzie, z którymi pracowałem stopniowo odkrywali przede mną konstrukcję całego systemu, aż pewnej nocy podczas największej, w tamtych czasach, imprezy techno na świecie powiedziano mi: „Nadszedł czas. Chcemy ci wyjaśnić kim jesteśmy, co robimy i dlaczego to robimy”. Tamtej nocy zostałem poddany inicjacji. W pewnym momencie pośród huku ogłuszającej muzyki, pomiędzy potężnymi falami świateł i laserów, kiedy wszystko szalało na najwyższych obrotach pokazano mi, że celem grupy, do której należę jest doprowadzanie ludzkich dusz do upadku .
Zrozumiałem, że pracuję z ludźmi, którzy stworzyli system, popychający miliony młodych ludzi pod władzę Szatana. Wstrząśnięty, na granicy duchowej śmierci zawołałem do Boga błagając o ratunek. Odpowiedź przyszła natychmiast, Pan Bóg wkroczył z taką mocą, że w ciągu kilku sekund stałem się głęboko wierzącym katolikiem.
Potem nadszedł czas formacji duchowej oraz poszukiwań coraz to lepszych metod nowej Ewangelizacji.”

O swojej roli ewangelizacyjnej mówi: „Naszą pracę budujemy na dwóch filarach. Na świętym Michale patronie walki duchowej oraz na Maryi Matce Kościoła, która w dzisiejszym świecie jest największym Bożym orężem w walce o Zbawienie Świata. Drogą do zwycięstwa jest przyjęcie Prawdy o narodzeniu, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Chcemy pomagać Maryi w tej walce, bo czasu jest coraz mniej…”

Tym, którzy nie mogli wziąć udziału w spotkaniu, polecamy materiały – filmy dokumentalne i ewangelizacyjne dostępne na stronie wytwórni filmowej Mikaelwww.mikael.pl. Zachęcamy również do wysłuchania świadectw Lecha Dokowicza i Macieja Bodasińskiego dostępnych w serwisie YouTube.

A tymczasem, jako podsumowanie obecności Pana Lecha Dokowicza w naszej parafii w Zamościu, publikujemy poniżej krótki materiał filmowy, za pośrednictwem którego organizatorzy Różańca do Granic ruszają z nową inicjatywą – soboty.pl. Wzywają do odprawiania nabożeństw pięciu pierwszych sobót miesiąca, wynagradzających za bluźnierstwa, zniewagi i wszelkie grzechy raniące Niepokalane Serce Maryi.


/fragmenty tekstu zaczerpnięto ze strony mikael.pl/