Niedziela Trójcy Świętej 04.06.2023 r.

 1. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych a następnie rozpoczniemy Dzień Skupienia Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym
 2. Dziś odpust w parafii Świętej Bożej Opatrzności
 3. Zbiórka dla ministrantów i lektorów- w środę po Mszy św. wieczorowej
 4. W czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 17. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami: ks. Jana Borowskiego, św. Brata Alberta, Szwedzką, Wiosenną i Sikorskiego. Proszę mieszkańców naszej parafii o przygotowanie trasy procesji oraz wystrój ołtarzy, udekorowanie domów. Na czas procesji usuńmy auta stojące na ulicy. Konstrukcje ołtarzy i brzózki będą rozwiezione rano w Boże Ciało koło godz. 6.00. Proszę przygotować figury, chorągwie, zapraszam panów do niesienia baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca.

Pierwszy ołtarz pomiędzy ulicami Wróblewskiego i Batalionów Chłopskich- mieszkańców ulicy Wróblewskiego proszę o przygotowanie ołtarza,

Drugi ołtarz przy ulicy Wiosennej, proszę o przygotowanie ołtarza mieszkańców ulicy Szwedzkiej- od ulicy Olchowej do końca,

Trzeci ołtarz przy ulicy Sikorskiego obok przystanku, o przygotowanie proszę mieszkańców ul. Batalionów Chłopskich,

Czwarty ołtarz przy kościele obok krzyża św. Zacharego- proszę mieszkańców ul. Granicznej i przyległych.

 1. Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Medialnej im. św. Jana Pawła II i Katolickiego Radio Zamość zapraszają na Koncert Papieski, którym chcą uczcić 24. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Zamościu oraz 25. rocznicę powstania radia.  Z tej okazji na Rynku Wielkim w Zamościu w Boże Ciało (czwartek 8 czerwca) o godz. 20.00 wystąpi zespół Golec uOrkiestra. Wstęp na koncert jest bezpłatny i wolny – nie obowiązują żadne wejściówki.  Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie i upamiętnienia obecności św. Jana Pawła II w Zamościu – historycznego momentu w naszej diecezji.
 2. W piątek rozpoczynamy Nowennę do św. Brata Alberta przed odpustem parafialnym
 3. Za tydzień o godzinie 16:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy Rodzinny Festyn Szkolno-Parafialny. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 17.

Zapraszamy wszystkich parafian i gości. Będą liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. W pierwszej części festynu zaprezentuje się nasza Katolicka Szkoła, dzieci, młodzież. Natomiast w drugiej części, czas będą nam umilać zespoły muzyczne.. Będzie można pośpiewać, potańczyć i bardzo miło spędzić czas we wspólnocie parafialnej

 1. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: 2×50, 80, 200, 310, 400, 600, 2630- od rodziców dzieci z rocznicy I Komunii św.
 2. Za tydzień ofiary na tace przeznaczone są na prace inwestycyjne w parafii
 3. Msza św. w 30 dzień po śm. za śp. Józefa Kuśmierza- w piątek o 6:30, za śp. Marię Kusz- w sobotę o 6:30
 4. Prasa katolicka