Jadłodzielnia Zamość – Spichlerz Brata Alberta

Przy naszej parafii powstała pierwsza w regionie Jadłodzielnia – Spichlerz Brata Alberta.

Słowa modlitwy do patrona naszej wspólnoty, Świętego Brata Alberta, w której prosimy „(…) abyśmy za jego przykładem umieli być braćmi wszystkich potrzebujących”, zobowiązują do szczególnego zaangażowania się w ideę niesienia pomocy. Dlatego też przy naszej parafii powstała pierwsza w regionie JADŁODZIELNIA – miejsce, w którym codziennie każdy może podzielić się jedzeniem z każdym.

W pomieszczeniu jest dostępna lodówka oraz regały na żywność. To świetny sposób i rozwiązanie dla osób, firm i instytucji, które nie mają pomysłu lub możliwości zagospodarowania nadwyżek żywności.

W Polsce rocznie marnuje się 9 mln ton – Jadłodzielnia to zapobieganie marnowaniu jedzenia. Produkty zamiast niepotrzebnie się zmarnować trafią do osób, które z nich skorzystają.

Wszystkie osoby, które chciałyby zaangażować się w organizację i działanie Jadłodzielni w Zamościu, lub po prostu dowiedzieć się czegoś więcej o tej idei, serdecznie zapraszamy do kontaktu: jadlodzielnia.zamosc@gmail.com.

Zachęcamy również do śledzenia na Facebook’u bieżących informacji nt. Jadłodzielni – na fanpejdżu o nazwie „Jadłodzielnia Zamość – Spichlerz Brata Alberta”: https://facebook.com/jadlodzielnia.zamosc.

Zdjęcia: https://facebook.com/pg/jadlodzielnia.zamosc/photos/