Odpust ku czci św. Brata Alberta 19.06.2022 r.

 1. Dziś w naszej parafii Uroczystości odpustowe. Uwielbiamy Boga w Trójcy Świętej Jedynego przez wstawiennictwo św. Brata Alberta, główna Msza św. po której wyruszy procesja wokół kościoła o godz. 12.00.
 2. Dziękuję ks. Profesorowi Leszkowi Adamowiczowi- za dzisiejszą obecność, głoszone słowo Boże i wspólną modlitwę
 3. Dziękuję za włączenie się w przygotowanie Uroczystości Odpustowej, za dary żywnościowe, za chlebki – młodzieży za zapakowanie chleba. Dziękuję paniom za posługę w kuchni. Dziękuję za piękne kwiaty w kościele oraz przed kościołem.
 4. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy zakończenie Oktawy Bożego Ciała na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy oraz poświęcenie wianków. Procesja przejdzie wokół naszego kościoła. Mieszkańców parafii prosimy o przygotowanie ołtarzy. Pierwszy Ołtarz- mieszkańcy ul. Dobrej, Drugi Ołtarz- mieszkańcy ul. Chmielnej i Słonecznikowej, Trzeci Ołtarz- mieszkańcy ul. Majdan, Czwarty ołtarz będzie w kościele. Zapraszam wszystkich naszych parafian oraz gości modlących się w naszym kościele do godnego i radosnego uczczenia Oktawy Bożego Ciała.
 5. W Piątek Uroczystość NSPJ- nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 6.30, 7, na Mszy św. o godz. 9 będziemy dziękować Bogu za miniony rok szkolny i katechetyczny. Mszy św. będzie przewodniczył Pasterz naszej Diecezji- ks. Bp Marian Rojek, a na Mszy św. o godz. 18 rozpoczniemy Wieczór Chwały na którym będzie też obrzęd ustanowienia lektorów.
 6. W niedzielę 26 czerwca o godzinie 12 Msza za Koła Różańcowe Rodziców za dzieci. W tym dniu odbędzie się też dzień skupienia Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. s. Anna Czajkowska na każdej Mszy św. będzie dawać świadectwo, natomiast po Mszy o 12 wygłosi konferencję.
 7. Chlebki św. Alberta są do nabycia przy ołtarzu, ofiary składane przy tej okazji, są przeznaczone na prace przy budowie domu parafialnego.
 8. W niedzielę o godzinie 13:30 wolontariuszy Drużyna Alberta razem z rodzinami zapraszamy na wyjazd do Pustelni św. Brata Alberta, Monastyr, Nowin Horynieckich gdzie odprawimy Mszę Świętą dziękczynną za posługę wolontariuszy i na ognisko do Narola. Zapisy do czwartku u księdza Krzysztofa. Koszt 0 zł.
 9. Nasza parafia organizuje pieszą pielgrzymkę do Krasnobrodu na uroczystości odpustowe 1 lipca- zapraszamy do uczestnictwa. Wyjście o 6 rano z naszego kościoła
 10. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, tydzień temu na tacę, indywidualne: 250, 300, 500, 800, 2000zł
 11. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty śp. Czesławę Leśniak oraz śp. Sławomira Najdę.
 12. Prasa katolicka
 13. Błogosławieństwo chleba św. Alberta