Ogłoszenia I Niedziela Adwentu 03.12.2023 r.

 1. Dziś po Mszy o 12 zmiana tajemnic różańcowych
 2. Dziś, na Mszy św. o godzinie 12.00 zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Przedstawiciele naszej parafii rozpoczynają roznoszenie opłatków. Każdy ma upoważnienie od proboszcza, więc jeśli mamy wątpliwość, czy osoba roznosząca opłatki jest z naszej parafii, możemy poprosić o okazanie upoważnienia. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczamy na elementy dekoracyjne wokół  tabernakulum, które jeśli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy, będą zamontowane w najbliższy czwartek. Opłatki będą też do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej
 3. Dziś  rozpoczyna się akcja „Paczka dla bliźniego”. Jak co roku z darów zostaną stworzone paczki i rozdane osobom potrzebującym. Zachęcamy, aby przynosić i dzielić się żywnością długoterminową, artykułami chemicznymi i zabawkami. Dary można zostawiać w oznaczonym koszu przy bocznym wejściu do naszego kościoła. Prosimy o nie pozostawianie rzeczy przeznaczonych na paczki w Spichlerzu św. Brata Alberta.
 4. Rozpoczęliśmy Adwent. Zapraszamy na roraty w środy i w soboty o godzinie 6:30 rano. W tych dniach nie będzie Mszy św. o 7.  W środy będzie czekał na dzieci i młodzież słodki poczęstunek i ciepła herbata przed rozpoczęciem zajęć szkolnych. Prosimy tylko, aby zabrać ze swojego domu kubki, aby mieć w czym pić herbatę.
 5. W tym tygodniu jest Pierwsza Środa i Czwartek miesiąca.
 6. W środę po Mszy św. nabożeństwo w intencji dusz czyśćcowych. Wyjątkowo nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu, bo mamy informację że odwiedzi nas św. Mikołaj
 7. W Pierwszy czwartek – nabożeństwo do św. Brata Alberta po Mszy o godz. 18, a następnie adoracja w ciszy i Godzina Święta do północy.
 8. W najbliższy piątek będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o 7, 9 i 18. „Godzina Łaski” w tym dniu między 12 a 13. Związana jest ona z objawieniami Matki Bożej w Montichiari we Włoszech. Zapraszamy w tym czasie na wspólną modlitwę do naszego kościoła. O godzinie 18 będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego a nienarodzonego. Karteczki będzie można pobrać na stolikach.
 9. Spotkanie dzieci i rodziców w ramach przygotowania do I Komunii św. za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 12
 10. W przyszłą niedzielę w naszym kościele odbędzie się świąteczny kiermasz misyjny organizowany przez Misję Afryka. Dochód zostanie w całości przekazany na remont budynku szkoły w Kinanduba w Kenii. Serdecznie zapraszamy.
 11. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Macieja Hałasa.
 12. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na prace w naszej wspólnocie: 50, 2×200, 410, 2×500, 2×1000, 2000zł
 13. Bóg zapłać za odśnieżanie parkingów i placu kościelnego Panu Krzysztofowi, Tomaszowi i Jackowi.
 14. Prasa Katolicka: Niedziela, Rycerz Niepokalanej
 15. Plan roznoszenia opłatków