Ogłoszenia Odpust ku czci św. Brata Alberta 16. 06. 2019 r.

 1. Dziś w naszej parafii Uroczystości odpustowe. Uwielbiamy Boga w Trójcy Świętej Jedynego przez wstawiennictwo św. Brata Alberta, główna Msza św. po której wyruszy procesja wokół kościoła o godz. 12.00.
 2. Dziękuję ks. Prof. Januszowi Lekanowi za dzisiejszą obecność, modlitwę i głoszone słowo Boże
 3. Dziękuję za włączenie się w przygotowanie Uroczystości Odpustowej, za dary żywnościowe, ciasta, chlebki – młodzieży za zapakowanie chleba. Chlebki św. Alberta będą do nabycia przy wyjściu z kościoła, ofiary składane przy tej okazji, są przeznaczone na prace prowadzone w parafii.
 4. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Krasnobrodu na uroczystości odpustowe 1 lipca. Zapisać się można w zakrystii oraz przez formularz internetowy dostępny od jutra w zakładce „Pielgrzymki” na naszej stronie parafialnej
 5. W najbliższą środę Zakończenie Roku Szkolnego proszę rodziców, aby zachęcili dzieci do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dla Szkoły Katolickiej Msza św. o godz. 9.00.
 6. W czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 17 nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami św. Brata Alberta, Szwedzką, Wiosenną i Sikorskiego. Proszę mieszkańców naszej parafii o przygotowanie trasy procesji oraz wystrój ołtarzy, udekorowanie domów, na czas procesji usuńmy auta stojące na ulicy. Konstrukcje ołtarzy i brzózki proszę przyjechać rano w Boże Ciało koło godz. 6.00. Proszę przygotować figury, chorągwie, zapraszam panów do niesienia baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca. Pierwszy ołtarz przy ulicy Szwedzkiej, pomiędzy ulicami Wróblewskiego i Batalionów Chłopskich, Mieszkańców tych ulic proszę o przygotowanie ołtarza, drugi ołtarz przy ulicy Wiosennej, proszę o przygotowanie ołtarza Mieszkańców ulicy Szwedzkiej od ulicy Olchowej do końca, trzeci przy ulicy Sikorskiego obok przystanku, proszę Mieszkańców ul. Batalionów Chłopskich, czwarty przy kościele proszę Mieszkańców ul. Granicznej i Przyległych.
 7. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało), na Rynku Wielkim w Zamościu o godz. 20.00 odbędzie się Koncert Uwielbienia. Będzie to modlitewne spotkanie, podczas którego będziemy śpiewać pieśni chwały Jezusowi, ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.
 8. W sobotę w parafii Świętej Bożej Opatrzności kolejne nabożeństwo do św. Rity. Początek o 17:20
 9. W dniach 29-30 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Zapisy w zakrystii. Koszt 160 zł
 10. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, tydzień temu na tacę, indywidualne 100zł, 200, 500, 2x1000zł
 11. Panu inżynierowi Wiesławowi Kudykowi dziękuję za zaangażowanie w zainstalowanie nowego obrazu na frontonie naszego kościoła.
 12. W ostatnia niedzielę odbył się I Festyn rodzinny w naszej parafii. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w różny sposób tak pięknie włączyli się w przygotowanie i organizację tego czasu oraz za tak liczną waszą obecność i wspaniałą wspólnotową atmosferę.