Ogłoszenia XXX Niedziela Zwykła 28.10.2018 r.

 1. Dziś wyrażamy Bogu, wdzięczność za nasz kościół-dom modlitwy, oraz za ludzi, którzy go wybudowali- na czele z naszym pierwszy proboszczem- ks. Janem i za wszystkich którzy ofiarą i modlitwą wspierają prace w nim prowadzone.
 2. W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie ze świętymi o godz. 18. Prosimy, aby dzieci przebrały się za jakiegoś świętego i powiedziały kilka słów o tym patronie. Będą nagrody i niespodzianki
 3. We czwartek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00, na cmentarzu komunalnym o godz. 12.00, parafialnym o godz. 15.00
 4. W piątek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00.
 5. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskiwać odpust zupełny, a w pozostałe dni listopada cząstkowy i ofiarowywać go za zmarłych. Warunki to: wyzbycie się przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., pobożne nawiedzenie cmentarza, gdzie należy odmówić Modlitwę Pańską, Pozdrowienie Anielskie, Wierzę w Boga i modlitwę w intencjach, Ojca Świętego.
 6. Różaniec wypominkowy w naszej parafii od 2 listopada w dni powszednie o godz. 17.15, w niedzielę o godz. 16.15. Kartki wypominkowe można przynosić do zakrystii uzgadniając z księdzem datę ich odczytania.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota. W pierwszy czwartek po Mszy św. o 17 Nowenna do św. Brata Alberta. Można pisać intencje na kartkach, lub poprzez stronę internetową naszej parafii. Tradycyjnie będą rozprowadzane chlebki św. Alberta. W piątek i sobotę czuwanie po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 20.15. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 11.30.
 8. Za tydzień zmian tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00.
 9. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę na budownictwo sakralne, za ofiary indywidualne i na konto parafialne 200, 500, 1000zł
 10. Wczoraj odbył się dekanalny turniej ministrantów w piłce nożnej halowej i mamy powody do zadowolenia, bo nasi chłopcy zajęli dwa pierwsze miejsca i jedno drugie, awansując do rozgrywek rejonowych, które odbędą się 24 listopada w Zamościu.
 11. Jeszcze raz pragnę bardzo serdecznie podziękować za Wasze otwarte serca i dłonie chętne do służby, dzięki którym tydzień temu udało się zorganizować w naszej parafii I Diecezjalny dzień skupienia osób modlących się za kapłanów. Dziękuję za ciasta, pieczywo, chlebki, bigos, owoce i włączenie się w organizację zarówno pojedynczym osobom, jak i grupom modlitewnym: KŻR, Przyjaciołom Oblubieńca, Grupie Intronizacyjnej, chórowi wraz z panem Mariuszem, naszej Młodzieży, LSO. W sposób szczególny dziękuję Apostolatowi Złotej Róży, który miał pieczę nad wszystkim i naszym księżom: Stanisławowi i Mariuszowi za posługę w konfesjonale, Krzysztofowi za czuwanie nad liturgią i Moderatorowi Diecezjalnemu Apostolatu Margaretka- ks. Łukaszowi za czuwanie nad całością. Dotarły do nas informacje, że nasi goście byli bardzo zadowoleni z tego, w jaki sposób zostali przez nas przyjęci.
 12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, Niedziela, przy bocznym wyjściu można nabyć znicze, które rozprowadza młodzież.
 13. Msza św. za śp. Józefa Golisza w 30 dzień śm. w sobotę o godz. 6.30