Spichlerz św. Brata Alberta

Przy naszej parafii  w grudniu 2018 roku powstał  Spichlerz św. Brata Alberta.

Słowa modlitwy do patrona naszej wspólnoty, Świętego Brata Alberta, w której prosimy „(…) abyśmy za jego przykładem umieli być braćmi wszystkich potrzebujących”, zobowiązują do szczególnego zaangażowania się w ideę niesienia pomocy. Dlatego też przy naszej parafii powstało miejsce działające na zasadach foodsharingu , w którym codziennie każdy może podzielić się jedzeniem z każdym.

W pomieszczeniu jest dostępna lodówka oraz regały na żywność. To świetny sposób i rozwiązanie dla osób, firm i instytucji, które nie mają pomysłu lub możliwości zagospodarowania nadwyżek żywności.

W Polsce rocznie marnuje się 9 mln ton -Spichlerz św. Brata Alberta to zapobieganie marnowaniu jedzenia. Produkty zamiast niepotrzebnie się zmarnować trafią do osób, które z nich skorzystają.

Dodatkowo tworzymy świąteczne paczki dla osób potrzebujących. Drużyna Alberta, czyli wolontariusze działający przy Spichlerzu pomagają ponad 200 rodzinom.

Wszystkie osoby, które chciałyby zaangażować się w organizację i działanie Spichlerza w Zamościu, lub po prostu dowiedzieć się czegoś więcej o tej idei, serdecznie zapraszamy do kontaktu: spichlerz.zamosc@gmail.com.

Zachęcamy również do śledzenia na Facebook’u bieżących informacji nt. Spichlerza – na fanpage o nazwie „ Spichlerz św. Brata Alberta”: https://facebook.com/spichlerz.zamosc.