Ogłoszenia III Niedziela Adwentu 16.12.2018 r.

Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które prowadzi Ks. Tomasz Winogrodzki- Proboszcz parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Lipsku.  Plan:

Poniedziałek, Wtorek Dzień Sakramentu Pojednania i Pokuty (pół godziny przed Mszą św.)

• godz. 9.00 Msza św. z udziałem dzieci
  • 11.00 Msza św. z nauką ogólną
  • 17.00 Msza św. z nauką ogólną
  • 18.30 Msza św. z nauką dla młodzieży
  1. Dziś, w kościele św. Katarzyny, Msza św. za Ojczyznę o godz. 17, a po niej procesja różańcowa.
  2. Zapraszamy do udziału w Nowennie przed Uroczystością Bożego Narodzenia, dziś o godz. 16.45, od poniedziałku do soboty o godz. 17.45.
  3. Roraty w tym tygodniu środa i sobota o godz. 7.00, w sobotę zakończenie rorat i upominki za wykonane lampiony.
  4. Konferencja chrzcielna w piątek o godz. 17:00 w sali nr 3
  5. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00. Prosimy o zapisywanie chorych
  6. 24 grudnia w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 8:00 Msza św. zbiorowa za naszych bliskich zmarłych. Imiona można zapisywać w zakrystii, albo przynosić zapisane na kartkach.
  7. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji i produkty żywnościowe ofiarowane do kuchni, pieczywo, ciasta, owoce, warzywa, kurczaki, wędliny. Bóg zapłać.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę i ofiary indywidualne: 50zł, 3x100zł. Bóg zapłać panom, którzy w tym roku roznosili opłatki
  9. Msza św. w 30 dzień śm. za śp. Edwarda Ponahajbę- piątek o godz. 7
  10. Wigilia dla osób samotnych- szczegóły i nr telefonu na tablicach ogłoszeń
  11. Od czwartku otwarta jest jadłodzielnia od godz. 7:00 do 19:00 codziennie można z niej korzystać zarówno przynosząc dary (artykuły spożywcze a także biorąc je dla potrzebujących).
  12. Wychodząc z kościoła można nabyć czasopisma katolickie, sianko i kartki – które rozprowadza młodzież z KSM.
  13. Do nabycia są kalendarze parafialne z ważnymi wydarzeniami związanymi z naszą parafią, koszt kalendarza- 10 zł.
    Do każdego kalendarza dołączone są dwa wyjątkowe obrazki:
    Pierwszy to wizerunek figury MB z naszego kościoła a na nim wyjaśnienie czym są nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.
    Drugi to obrazek opisujący Tortury Pana Jezusa w ciemnicy z objawień mistyczki Siostry Leoni Nastał i Bł. Marii Magdaleny Martinengo- klaryski.