Ogłoszenia – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata 25.11.2018 r.

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego. Na Mszy św. o godz. 17 odnowimy akt oddania Chrystusowi Królowi naszych rodzin, parafii, miasta i całego kraju. O godz. 17 będziemy gościć zespół „Obdarowani” z Tomaszowa Lubelskiego.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Na Mszy św. o godz. 12.00 będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa Opłatków na stół wigilijny.
  3. Za tydzień o godz. 17 wystąpi chór i orkiestra smyczkowa I stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu z programem pieśni patriotycznych.
  4. Osoby roznoszące opłatek zapraszam na spotkanie we czwartek o godz. 18.40
  5. W najbliższy piątek zapraszamy na Wieczór chwały: o 18 Msza św. a po niej nabożeństwo Eucharystyczne zakończone indywidualnym błogosławieństwem. Będziemy gościć ks. Prałata Eugeniusza Derdziuka, który poprowadzi modlitwy i pobłogosławi sól, wodę
  6. W tym tygodniu Pierwsza Sobota miesiąca- nabożeństwo Eucharystyczne po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 20.15.
  7. Za tydzień pierwsza Niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00.
  8. W naszej parafii przez najbliższy tydzień odbywać się będzie akcja „Polak z sercem!” to działanie, którego adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie. Młodzież z KSMu chce przez najbliższy tydzień i łącznie z następną niedzielą, przeprowadzić zbiórkę. Do kosza który będzie wystawiony obok zakrystii można przynosić jedzenie z długim terminem ważności oraz wspomniane środki czystości (mydło, szampony, środki czyszczące). Również za tydzień będzie można wesprzeć Polską młodzież mieszkającą zza granicą ofiarą do puszki. Zachęcamy do udziału w tej akcji.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła
  10. Słowa modlitwy do patrona naszej wspólnoty, Świętego Brata Alberta, w której prosimy „(…) abyśmy za jego przykładem umieli być braćmi wszystkich potrzebujących”, zobowiązują do szczególnego zaangażowania się w ideę niesienia pomocy. Dlatego też przy naszej parafii powstaje pierwsza w regionie JADŁODZIELNIA – miejsce, w którym codziennie każdy może podzielić się jedzeniem z każdym.
    W pomieszczeniu będzie dostępna lodówka oraz regały na żywność. To świetny sposób i rozwiązanie dla osób, firm i instytucji, które nie mają pomysłu lub możliwości zagospodarowania nadwyżek żywności.
    W Polsce rocznie marnuje się 9 mln ton – Jadłodzielnia to zapobieganie marnowaniu jedzenia. Produkty zamiast niepotrzebnie się zmarnować trafią do osób, które z nich skorzystają.
    Wszystkie osoby, które chciałyby zaangażować się w organizację i działanie Jadłodzielni w Zamościu, lub po prostu dowiedzieć się czegoś więcej o tej idei, serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne poświęcone wspólnemu rozwiązywaniu problemu marnowania żywności oraz wspierania potrzebujących. Spotkanie odbędzie się za tydzień w niedzielę 2 grudnia o godz. 18:00 w auli na górze.
    Zapraszamy również do śledzenia bieżących informacji nt. powstającej przy naszej parafii Jadłodzielni w Zamościu – na fanpejdżu o nazwie „Jadłodzielnia Zamość – Spichlerz Brata Alberta”: https://facebook.com/jadlodzielnia.zamosc.
  11. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Edwarda Ponahajby. Msza sw w 30 dzień śm za śp. Józefa Gołdę- we czwartek o godz. 7, za śp. Wiesława Paszko w piątek o godz. 7