Ogłoszenia – Niedziela Palmowa 24.03.2024 r.

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień, dziś błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej.
  2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś po Mszy wieczorowej
  3. Spotkanie mężczyzn przed obrzędem Mandatum- w środę o 18:30
  4. Zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w Liturgii Triduum Paschalnego.

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00

Wielką Sobotę – Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na Wigilię Paschalną proszę wziąć świece.

Procesja rezurekcyjna w Niedzielę o godz. 6.00. Proszę o pomoc w organizacji procesji.

1. W Wielki Czwartek możliwość adoracji w Ciemnicy do godz. 22.00.
  2. W Wielki Piątek adoracja od godz. 8.00. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia- koronka o godz. 15 każdego dnia. Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Adoracja przy Grobie całą noc. Proszę wszystkie Koła Żywego Różańca o włączenie się w adorację według rozpiski, która jest dostępna na tablicach ogłoszeń, stronie internetowej i Facebooku naszej parafii. Pierwsze pół godziny adoracja prowadzona a następnie adoracja w ciszy.
  3. Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę na od godz. 8.30. do 13.00 co pół godziny.
  4. Zapraszam na Jutrznię i Godzinę Czytań Wieki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8.00. Adoracja Chrystusa Zmartwychwstałego po Liturgii Wigilii Paschalnej do północy.
  5. Tradycyjnie w Wielką Sobotę wspieramy ubogich, prosimy o dary żywnościowe szczególnie na Paczkę dla bliźniego. Przyjmujemy żywność długoterminową oraz żywność na stół Wielkanocny. Kosze będą wystawione wewnątrz kościoła przy ołtarzu.
  6. Paczki dla ubogich będą wydawane w Wielką Sobotę od 10 do 13.
  7. Porządek Mszy świętych w Wielkanoc po procesji Rezurekcyjnej o godz. 6.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00.
  8. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kościół i nasz Spichlerz: 50, 100, 150, 200, 300, 500zł
  9. Tradycyjnie organizujemy pielgrzymkę na Święto Miłosierdzia Bożego do Częstochowy i Łagiewnik w dniach 6-7 kwietnia br. Wyjazd w sobotę 6 kwietnia o 4:30 rano. Koszt 180zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Zaliczka- 80zł. Pozostało kilka wolnych miejsc
  10. Bardzo serdecznie dziękuję naszym parafianom:

– za ofiarowanie i posadzenie kwiatów w donicach przy wejściach do kościoła,

– za uporządkowanie otoczenia kościoła

– za troskę o krzyż misyjny i jego otoczenie

– za ugniatanie koparką makulatury w kontenerze (prosimy o wrzucanie do środka rozerwanych kartonów)

– za wielką życzliwość także w innych aspektach naszego funkcjonowania, której doświadczamy praktycznie każdego dnia

1. Bóg zapłać za ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Bożego