Ogłoszenia V Niedziela Wielkanocy 15.05.2022r.

1. Dziś na Mszach św. o godz. 10:30 i 12 odbędzie się Uroczystość I Komunii św. dzieci klas 3. Dzieci komunijne zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. o godz. 18 w ramach „białego tygodnia”.
  2. Przypominamy o nabożeństwach majowych w naszym kościele w dni powszednie o 17:40, w niedziele o 16:40.
  3. W środę 18 maja w kościele św. Katarzyny w Zamościu Msza św. o godz. 17 a po niej wykład O. Waldemara Gonczaruka- „Rola rodziny we współczesnym świecie”
  4. Próba generalna przed sakramentem bierzmowania w środę o godz. 19, a spowiedź kandydatów do bierzmowania i ich rodzin w piątek o 16:30
  5. Za tydzień w niedzielę w naszej Parafii będzie miała miejsce Wizytacja Kanoniczna, którą przeprowadzi JE. Ks. Biskup Mariusz Leszczyński- Bp Pomocniczy naszej Diecezji. Gościć będziemy ks. Biskupa na Mszach św. o godz. 9, 10:30 oraz 12. Na Mszę św. na godz. 10:30 zapraszamy w sposób szczególny rodziców z małymi dziećmi, natomiast o godz. 12 ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.
  6. Bóg zapłać za ofiary na budowę domu parafialnego: 50, 2×100, 150, 300, 310, 500zł. Od rodziców dzieci komunijnych- 5260 zł.
  7. Z wielką radością pragniemy poinformować, że 26 maja 2022 roku – odbędzie się IV RÓŻANIEC DLA MATKI. Naszym Gościem i prowadzącym tegoroczną edycję będzie ks. Maciej Lewandowski- Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej modlitwie w Dniu Matki. Rozpoczniemy tradycyjnie modlitwą różańcową o godz. 17:00, którą poprowadzi ks. Maciej. Cieszymy się, że dzięki tej modlitewnej inicjatywie w naszej parafii powstało ponad 40 Kół Żywego Różańca rodziców za dzieci. Zachęcamy przy tej okazji do włączenia się w duchową ochronę naszych dzieci odmawiając codziennie 1 dziesiątek różańca w ich intencji. Zapisywać się do KŻR rodziców za dzieci można codziennie w zakrystii, lub 26 maja podczas Różańca dla Matki.
  8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty: śp. Czesława Michałkiewicza.
  9. Msza św. w 30 dzień śm. za śp. Stanisławę Mołdoch- w czwartek o godz. 6:30
  10. Organizujemy pielgrzymkę do Matki Bożej Słuchającej oraz Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca do Kalwarii Pacławskiej. Wyjazd w sobotę 28 maja o godz. 8 z parkingu przy kościele. Koszt ok 80 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii
  11. Zapraszamy młodzież od 8 klasy szkoły podstawowej na wyjazd na Lednicę Młodych pod hasłem NA KRAŃCE ŚWIATA. Wyjazd odbędzie się od 3 do 5 czerwca. Dwa noclegi przewidziane są w Gnieźnie. Zapisy u księdza Krzysztofa. Koszt między 350 a 400 zł w zależności od ilości osób.
  12. Osoby, które się zapisały na pielgrzymkę do Fatimy proszone są o wpłatę zaliczki, jeśli jeszcze do tej pory tego nie uczyniły. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Informacje w zakrystii
  13. Prasa katolicka: Niedziela, Któż jak Bóg