XXX Niedziela zwykła 29.10.2023 r.

1. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w „Wieczorze Wszystkich Świętych”. Każde dziecko może przebrać się za swojego ulubionego świętego i uczestniczyć w tym wydarzeniu, które odbędzie się we wtorek 31 października w wigilię  Uroczystości Wszystkich Świętych. O 17:15 rozpoczynamy Różaniec ze świętymi, o 18 Msza św., natomiast po Eucharystii nasi święci zaprezentują się wszystkim obecnym. Prosimy rodziców o włączenie się w tę inicjatywę i pomoc dzieciom w przygotowaniu strojów. Dla naszej orientacji prosimy o zgłoszenia poszczególnych świętych w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
  2. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 17.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.
  3. 1 listopada Msza św. na Cmentarzu parafialnym o 12- z procesją. Na cmentarzu komunalnym o 9 i 12- z procesją.
  4. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00,  i 18.00. Na Rotundzie- Msza św. o 15
  5.  Przypominamy, że od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny i ofiarowywać go za zmarłych. Warunki to: wyzbycie się przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych i w intencjach Ojca Świętego.
  6. Różaniec wypominkowy w naszej parafii od 2 listopada w dni powszednie o godz. 17.15, w niedzielę o godz. 16.15. Kartki wypominkowe można przynosić do zakrystii uzgadniając z księdzem datę ich odczytania.
  7. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. W środę nabożeństwo za dusze czyśćcowe po Mszy wieczorowej i adoracja w ciszy do 18:30. W pierwszy czwartek po Mszy św. o 18 Nowenna do św. Brata Alberta a następnie Adoracja w ciszy i Godzina Święta do północy.  W piątek i sobotę nabożeństwa Eucharystyczne po Mszach wieczorowych do 20.15.
  8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12 zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Bóg zapłać za ofiary indywidualne- 2x100zł
  10. Msza św. w 30 dzień śm. za śp. Stanisława Pietrynko w poniedziałek o godz. 6:30
  11. Wychodząc z kościoła możemy nabyć kalendarze KRZ w cenie 10 zł
  12. Grupa młodzieżowa z naszej parafii rozprowadza znicze przy bocznym wyjściu.. Dochód będzie wsparciem funduszu młodzieżowego
  13. Fundacja Smeczem w raka i Klub Tenisowy Return zapraszają na charytatywny turniej tenisa, który odbędzie  się w najbliższą sobotę o godz. 15. Podczas rozgrywek prowadzona będzie licytacja na rzecz Eli chorej na nowotwór. A w niedziele 5 listopada po Mszach św. w naszej parafii odbędzie się kiermasz ciast przygotowanych przez Koła Gospodyń. Dochód przeznaczony będzie na ten sam cel.
  14. Wczoraj odbył się turniej dekanalny LSO w piłkę nożną halową. Nasi ministranci w dwóch kategoriach zajęli pierwsze miejsce i awansowali do rozgrywek Rejonowych.
  15. W dniu wczorajszym w kaplicy WSD naszej Diecezji strój duchowny przyjął Kacper Król- alumn z naszej parafii. Serdecznie gratulujemy i ogarniamy go naszą modlitwą.