IX Niedziela zwykła 02.06.2024 r.

 1. Księdzu Dariuszowi Snochowskiemu, dziękujemy za jego dzisiejszą posługę w naszej parafii, za wspólną modlitwę i wygłoszone słowo Boże.
 2. Przy głównym i bocznym wyjściu z kościoła trwa kiermasz ciast, zorganizowany przez rodziców naszych ministrantów, którzy przygotowują się do czerwcowych MP w piłkę nożną halową w Łodzi. Zachęcamy do nabywania pysznych ciast i finansowego wsparcia tego wyjazdu.
 3. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec. W naszym kościele tradycyjnie w dni powszednie o godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i bezpośrednio po różańcu czyli ok 17.40 nabożeństwo czerwcowe, natomiast w niedziele i uroczystości o 16.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i bezpośrednio po różańcu czyli ok 16.40 nabożeństwo czerwcowe. Serdecznie zapraszamy
 4. W tym tygodniu przeżywamy Pierwszą środę, czwartek, piątek miesiąca.
 5. W środę po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo za dusze w czyśćcu cierpiące i adoracja do godz. 19:30
 6. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy zakończenie Oktawy Bożego Ciała na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy oraz poświęcenie wianków. Procesja przejdzie wokół naszego kościoła. Mieszkańców parafii prosimy o przygotowanie ołtarzy.

Pierwszy Ołtarz- mieszkańcy ul. Szklarniowej

Drugi Ołtarz- mieszkańcy ul. Rydla wraz z Szeregówką

Trzeci Ołtarz- mieszkańcy ul. Budowlanej

Czwarty ołtarz będzie w kościele.

Zapraszam wszystkich naszych parafian oraz gości modlących się w naszym kościele do godnego i radosnego uczczenia Oktawy Bożego Ciała. Adorację z racji I czwartku rozpoczniemy o godz. 21 i zakończymy tradycyjnie o północy.

 1. W piątek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Pierwszy Piątek miesiąca, adoracja do godz. 20.15. Rozpoczynamy Nowennę do Świętego Brata Alberta przed odpustem parafialnym.
 2. Msza święta w intencji mieszkańców ul. Pszenicznej z racji Bożego Ciała odbędzie się 28 września o godz. 18, natomiast w intencji mieszkańców ul. Ludowej – 1 października o godz. 18.
 3. Za tydzień o godzinie 16:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy Rodzinny Festyn Szkolno-Parafialny. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 17. Zapraszamy wszystkich parafian i gości. Będą liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. W pierwszej części festynu zaprezentuje się nasza Katolicka Szkoła, dzieci, młodzież. Natomiast w drugiej części, czas będzie nam umilał zespół Good Team. Będzie można pośpiewać, potańczyć i bardzo miło spędzić czas we wspólnocie parafialnej.
 4. W poniedziałek 17 czerwca o godz. 18 w liturgiczne wspomnienie Świętego Brata Alberta odbędzie się Msza św. zbiorowa do Naszego Patrona. Kartki z imionami zmarłych można przynosić do zakrystii.
 5. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Andrzeja Molasa.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.