Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023 r.

1. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi Ks. Michał Moń – proboszcz z Kryłowa. Msze św. dziś wg stałego porządku.
  2. W poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką dla dzieci i młodzieży o godz. 9, z naukami ogólnymi o 11, 17, 18:30. Dzień spowiedzi św. rekolekcyjnej we wtorek pół godziny przed każdą Mszą św.
  3. Dziś spotkanie OAZY dla dzieci po Mszy św. o godz. 10.30
  4. Dziś o 16:30 zapraszamy na Gorzkie żale
  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś po Mszy św. o godz. 17:00
  6. Spotkanie Kręgu Biblijnego- w poniedziałek o 19:30
  7. W najbliższy czwartek o godz. 17 rozpoczniemy w naszej parafii 24 godzinne Nabożeństwo Męki Pańskiej. Jest to pasyjne nabożeństwo, w którym co godzinę odczytywane są dialogi przedstawiające wydarzenia z Męki Pańskiej opisane w wizji sł. Bożej Luizy Picaretty. Możemy uczestniczyć w wybranej godzinie lub godzinach Męki Pańskiej, można też towarzyszyć Panu Jezusowi przez cały czas trwania nabożeństwa. Przyjmijmy te słowa Pana Jezusa i odpowiedzmy na nie całym sercem: „Jedna godzina rozważania Mojej bolesnej męki większą ma zasługę aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi. Rozważanie Moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem a Mnie sprawia wielką radość”. Członków KŻR oraz KŻR Rodziców za dzieci proszę o podjęcie czuwania w wyznaczonych godzinach. Rozpiska jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Przedstawicieli Kół z danej godziny proszę o zgłaszanie się w do zakrystii po odbiór rozważań do odczytania na poszczególne godziny.
  8. Zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów w piątek o godz. 16.
  9. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w najbliższy piątek o godz. 17.15.
  10. Mszą św. o godz. 18 w piątek rozpoczniemy EDK. Szczegóły na plakatach, u ks. Mariusza i w mediach społecznościowych
  11. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada w najbliższą sobotę 25 marca. Msze św. w naszym kościele o godz. 7, 9 i 18. W tym dniu będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Uroczyste włączenie odbędzie się na Mszy św. o godz. 18.
  12. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć siostry zakonne ze zgromadzenia św. Józefa. Siostry będą głosić prelekcje o swoim patronie. Na Mszach św. o godz. 9 i 12 będzie możliwość uroczystego przyjęcia szkaplerza św. Józefa przez osoby, które wcześniej się zapisały – koszt szkaplerza 20 zł. Ofiary prosimy składać w zakrystii. Ofiarami do puszki będziemy mogli wesprzeć remont Domu Dziecka w Krośnie prowadzony przez siostry.
  13. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na spichlerz i budowę domu parafialnego: 7×100, 2×200, 300, 500, 600, 1000zł oraz 7744zł – z racji przeprowadzonych rekolekcji w parafii Miłosierdzia Bożego w Zamościu
  14. Przypominamy że w zakrystii można nabywać cegiełki na remont cmentarza parafialnego przy ul. Peowiaków
  15. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Jeremiego Chojnackiego
  16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedziela, Któż jak Bóg, Roztoczański Głos