Ogłoszenia XV Niedziela Zwykła 16 lipca 2023 r.

1. W sobotę obchodzimy święto św. Marii Magdaleny
  2. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów, zbiórka do puszek na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  3. Bóg zapłać za ofiary indywidualne oraz poprzez konto parafialne z ostatniego tygodnia: 3×100, 4×200, 500, 700zł
  4. Zachęcamy do udziału w pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę- zapisy w naszej parafii od poniedziałku 24 lipca w kancelarii naszej parafii w godzinach od 16 do 18
  5. W piątek (14 lipca) zostały ogłoszone wyniki pierwszego etapu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Na prace na zabytkowym Cmentarzu Parafialnym przy ul. Peowiaków mamy szansę otrzymać 3 430 000 zł jako refundację po wykonaniu prac. Zachęcamy do zakupu cegiełek lub wpłat na konto na prace na cmentarzu, abyśmy zebrali jak najwięcej środków i mogli skorzystać z jak największej kwoty z tego programu. Jeśli nie skorzystamy obecnie z tych środków, w przyszłości opłaty cmentarne będą musiały znacznie wzrosnąć. Dlatego bardzo prosimy też zachęcać krewnych i znajomych do składania ofiar. Do tej pory zebrano kwotę 105 tys. zł, ofiary złożyło niespełna 1 000 rodzin. Od administratora cmentarza wpłynęła kwota 70 tys. zł. Pod koniec sierpnia planujemy również szeroką promocję i zbiórkę ofiar na cmentarzu. Osoby, które chcą się zaangażować w to dzieło, prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii Parafii. W ostatnim czasie usunięto na cmentarzu drzewa, które groziły zawaleniem i stwarzały zagrożenie dla mienia oraz dla zdrowia i życia ludzi. Ofiary można składać poprzez nabycie cegiełek (w nominałach: 50 zł, 100 zł lub 200 zł) w parafiach zamojskich lub bezpośrednie wpłaty na konto bankowe:
  6. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Annę Koprowską oraz śp. Zofię Szarowolec
  7. Msza św. w 30 dzień śm. za śp. Paulinę Kahan- w poniedziałek o 6:30
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedziela, Roztoczański Głos