Ogłoszenia XVII Niedziela Zwykła 30.07.2023 r..

1. W środę 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jest nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie modlitwy Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez ojca św. oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. W tym dniu wyrusza 41. Piesza Pielgrzymka z naszej Diecezji na Jasną Górę. Msza św. w Katedrze pod przewodnictwem ks. Bpa Mariana Rojka o  godz. 9. Zachęcamy do uczestnictwa. W poniedziałek i wtorek od 16.00 do 18.00 można się jeszcze zapisać w kancelarii parafialnej.  Można także zapisać się w dniu wyjścia i na trasie.
  1. W tym tygodniu przypada I Środa, Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca
  2. W środę po Mszy wieczorowej nabożeństwo w intencji Dusz czyśćcowych i adoracja w ciszy do godz. 19.30
  3. W czwartek po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo do św. Brata Alberta, a następnie adoracja w ciszy do północy i Godzina Święta.
  4. W piątek i w sobotę Msze św. o 6:30, 7 i 18. Po Mszy wieczorowej Adoracja do godz. 20.15.
  5. Za tydzień 6 sierpnia, będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego i jest to pierwsza niedziela miesiąca- po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W niedzielę 6 sierpnia po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek w ramach akcji „Kilometry dobra”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”w Zamościu.
  7. Sierpień jest miesiącem trzeźwości- zachęcamy do Abstynencji od napojów alkoholowych. Osoby, które się oficjalne zadeklarują mogą się wpisać do księgi trzeźwości.
  8. Msza św. w 30. po śm za śp. Stanisława Krzywonosa – w poniedziałek 31 lipca o 6.30, natomiast za śp. Piotra Nowaka – we wtorek 1 sierpnia o 18.00. Msza święta w 30 po śm. za śp. Stanisława Typiaka – w piątek 4 sierpnia o 6.30, z kolei za śp. Aleksandrę Łapińską w sobotę 5 sierpnia o 6.30.
  9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Ryszarda Chabrosa.