Zbieramy na busa do naszego Spichlerza

Zamojska jadłodzielnia potrzebuje busa. Trwa zbiórka pieniędzy

LINK DO ZRZUTKI: https://zrzutka.pl/hd67tf

Nasza Jadłodzielnia działa coraz prężniej. W minioną sobotę, kiedy święciliśmy pokarmy na stół Wielkanocny o godzinie 12 do naszego Spichlerza na zaplecze została przywieziona tona jedzenia z zamojskich marketów. Aby odbierać jedzenie nasi wolontariusze korzystają ze swoich samochodów osobowych, które bardzo często nie wystarczają aby spakować wszystko to, co mamy odebrać z różnych instytucji, gdyż są mało pojemne.

Do tego nasi wolontariusze przygotowali ponad 200 paczek wielkanocnych z darów które Państwo przynosiliście do naszego Kościoła i do Spichlerza. Następnie te paczki odbierali potrzebujący lub zostawały one rozwiezione samochodami osobowymi po całym Zamościu i okolicznych miejscowościach.

Przez ostatnie dwa lata udało się uratować ponad 20 ton żywności z różnych marketów (oficjalnie) a nie oficjalnie dużo, dużo więcej jedzenia które to miało pójść do utylizacji, do kosza, a nadawało się do spożycia. Obecnie ratujemy 2 lub 3 tony miesięcznie.

Z różnych ofiar kupujemy pojemniki do Spichlerza, dbamy o czystość, kupujemy jedzenie jeśli jest taka potrzeba.

Dlatego prosimy o wsparcie naszej akcji zrzutka na busa. Bus umożliwi nam szybszy odbiór, szybsze rozwiezienie paczek, oraz dzięki większej pojemności usprawni nam lepsze działanie. Dzięki busowi również trafimy do większej ilości osób potrzebujących i chorujących w naszej parafii i okolicy.

Link do zrzutki znajduje się na naszej stronie internetowej, przez Facebooka jak i również można wrzucać ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Ofiary można przekazywać również do księdza Krzysztofa. Brakuje nam na używanego busa w miarę dobrej jakości jeszcze ponad 20 tys złotych. Także prosimy o wsparcie. Dzielmy się dobrem

LINK DO ZRZUTKI: https://zrzutka.pl/hd67tf