Oratorium „Terezjańskie” na podstawie słów Świętej Teresy z Avila: Niedziela Palmowa, 14 kwietnia 2019 r., godz. 18:00

Zapraszamy – Niedziela Palmowa, 14 kwietnia 2019 r., godz. 18:00, Kościół Św. Brata Alberta w Zamościu

Oratorium „Terezjańskie” na podstawie słów Świętej Teresy z Avila

Muzyka Zbigniew Małkowicz
Kompozycja powstała z okazji 500-lecia urodzin Wielkiej Świętej w 2015 roku.

Wykonawcy:

Zespół LUMEN
soliści:
Marzena Małkowicz – narracja, śpiew
Aleksandra Małkowicz-Figaj – śpiew
Julia Stolpe – śpiew
Janusz Szrom – śpiew, Gość Specjalny

CHÓR:
Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu
przygotowanie Chóru – Anna Cios, Sławomir Szurek

Chór Ziemi Zamojskiej „CONTRA”
przygotowanie Chóru – Katarzyna Wasilewska

10. Piękno Najwyższe
11. Król wieków
12. W świętej radości

Wszystkie słowa oratorium pochodzą z twórczości Teresy Wielkiej.
Muzyka skomponowana przez Zamościanina Zbigniewa Małkowicza (na stałe mieszkającego w Poznaniu) jest bardzo różnorodna, niektóre części np „Prolog” nawiązują do muzyki dawnej, ponieważ Św. Teresa żyła w burzliwej epoce Renesansu.
Ze względu na to, że Święta była narodowości hiszpańskiej, słychać w muzyce bardzo wyraźnie motywy hiszpańskie: „Twoją na zawsze”, „Król wieków” , „Jestem cała dla Niego”.
Można usłyszeć także akcenty bardzo dramatyczne np „Droga Krzyża” wykonywana przez wybitnego polskiego wokalistę Janusza Szroma.
Cała kompozycja jest jednak przeznaczona dla współczesnego odbiorcy. Utwory mają charakter piosenek, wpadają w ucho i wielbią Boga.

Wstęp wolny.