Przeczytaj Pismo Święte w jeden rok

• „Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa.” (Rz 10, 17)
  • Z Konstytucji dogmatycznej Soboru Watykańskiego II o Objawieniu Bożym „Dei verbum”:

„Pismo Święte obu Testamentów są jakby zwierciadłem, w którym Kościół pielgrzymujący na ziemi ogląda Boga, od którego, wszystko otrzymuje, aż zostanie doprowadzony do oglądania Go twarzą w twarz, takim jaki jest.”

„Pismo Święte jest mową Bożą, utrwaloną pod natchnieniem Ducha Świętego na piśmie.”

• Z Listu Apostolskiego Ojca Świętego Franciszka ustanawiającego Niedzielę Słowa Bożego:

Relacja pomiędzy Zmartwychwstałym, wspólnotą wierzących oraz Pismem Świętym jest ekstremalnie życiodajna dla naszej tożsamości. Bez Pana, który nas wprowadza, niemożliwe jest zrozumienie głębokości Pisma Świętego. To działa również w drugą stronę: bez Pisma Świętego, wydarzenia z Misji Jezusa oraz Jego Kościoła w świecie są niemożliwe do odczytania. Słusznie św. Hieronim mógł napisać: «Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa».

W Niedzielę Słowa Bożego zachęcamy do podjęcia wyzwania i przeczytania z nami całego Pisma Świętego w jeden rok.

POBIERZ:

• Plan czytania do pobrania –   roczny_plan